2017 - U19 - MU: FC Hradec Králové U19 - FK Pardubice U19 2:1 (0:1)

Název

Popis

Branky: 59´Firbacher, 79´Soukeník

Sestava: Brát Jakub - Finěk Daniel, Ptáček Michael (39' Havel Jakub), Mokrejš Jakub, Horák Daniel (77' Vencl David) - Soukeník Dominik - Doležal David, Čáp Roman, Samko Denny (45' Štěrba Jakub), Kadlec Jan - Firbacher Filip

Komentář: Ve vyhroceném derby viděli diváci dva rozdílné poločasy. V tom prvním jsme byli velmi nepřesní, hráli jsme ustrašeně a prohrávali jsme všechny osobní souboje. Pardubice byly lepším týmem a zaslouženě vedly 1:0. Myj sme zahrozili hlavičkou Kadlece, kterou vyrazil hostující brankář a poté jsme ze dvou standardek nedokázali dopravit míč do branky, který proletěl celým vápnem až na zadní tyč. Druhou půli jsme začali aktivněji a odměnou nám byla vyrovnávací branka Firbachera. Najednou jsme to byli my, kdo diktoval tempo a tlačil se za vedoucí brankou. Ta přišla v 79' minutě, když Soukeník zblízka prostřelil Letáčka v hostující brance. Soupeře jsme v druhé půli nepouštěli do šancí a dokráčeli si tak pro všechny body. Tři poslední zápasy jsme dokázali otočit z nepříznivého skóre, což ukazuje velkou morální sílu mužstva, přesto musíme předvádět vyváženější výkony a hrát koncentrovaně a bojovně celých 90 minut.