2017 - U19 - MU: AC Sparta Praha U19 - FC Hradec Králové U19 2:2 pk 6:7

Popis

AC Sparta Praha – FC Hradec Králové 2:2 (0:1) na PK 6:7

branky: Štěrba, Havel

sestava: Brát Jakub - Finěk Daniel, Havel Jakub, Mokrejš Jakub, Kadlec Jan - Soukeník Dominik - Doležal David (80' Prouza Daniel), Čáp Roman, Štěrba Jakub (55' Samko Denny), Horák Daniel (65' Vencl David) - Firbacher Filip

Po středečním vítězství na horké plzeňské půdě (0:2) čekal v sobotu na A-dorost Votroků další velmi těžký soupeř – pražská Sparta. Naši borci potvrdili slova Davida Vencla, autora druhé branky do sítě plzeňské Viktorky, který říkal, že do Prahy pojedou Votroci s odhodláním, zdravým respektem a vůlí získat i zde tři body.

Do utkání vstoupil lépe náš tým, když Jakub Štěrba poslal Votroky do vedení. Stalo se tak ve 35.minutě a do poločasu se další branky diváci nedočkali. Úvod do druhé poloviny utkání vyšel domácím, ve 47. minutě vyrovnal na 1:1 Hezoučký. Do vedení pak šla Sparta v minutě 61., když se domácí prosadili po závaru před gólmanem černobílých Brátem. Z vedení se však rudí neradovali ani 5 minut. Byl to Kuba Havel, který stanovil konečné skóre zápasu v normální hrací době na 2:2. Vyskočil si na centr z rohového kopu a hlavičkou nedal strážci domácí svatyně Pecháčkovi šanci. Ve zbylých minutách si dokázala sice Sparta vytvořit několik zajímavých možností, ale domácí hráči si vylámali zuby na našem gólmanovi Jakubovi Brátovi.

Protože utkání skončilo v řádné hrací době remízou, přišly, jak je v dorostenecké nejvyšší soutěži pravidlem, na řadu pokutové kopy. Ve třetí sérii sice šli domácí do vedení, když neproměnil hradecký Honza Kadlec, ale hned po něm pohořel i domácí Maksić a protože v poslední sérii byly úspěšné oba týmy, pokračovalo se až do rozhodnutí po jedné penaltě na každé straně. Finále si vzal z naší strany na starost jeden z hrdinů zápasu, opora v brance, Kuba Brát. Ten v osmé sérii svůj pokus proměnil, jeho kolega z branky soupeře, Pecháček, ale selhal. Konečné vítězství tak patří Votrokům, kteří v tomto týdnu ve velmi těžkém dvojboji na hřištích soupeřů, v Plzni a na Spartě, získali 5 bodů. Blahopřejeme kluci!!!

Trenér A-dorostu, pan František Šturma, nám k zápasu řekl:
Přijeli jsme na Spartu povzbuzeni výhrou v Plzni, ale také s vědomím toho, že jde o fotbalově vyzrálého soupeře, který v dosavadním průběhu ligy neztratil na domácí půdě ani jeden bod. Do utkání jsme šli s tím, že základem úspěchu bude pevná defenziva a rychlý přechod do útoku. Podařilo se nám jít do vedení , Sparta ale dokázala po přestávce skóre otočit ve svůj prospěch. Naštěstí jen na pár minut, rychle jsme vyrovnali a v pokutových kopech jsme byli šťastnějším celkem. Vítězství nad Spartou u ní doma si velmi ceníme. Je pro nás odměnou za pracovitý, zodpovědný a bojovný výkon, který jsme zde dnes jako tým předvedli.