2017 - U17 - FC Hradec Králové U17 - FK Dukla Praha U17 3:2 (1:1)

Název

Popis

Branky: 37´Ptáček (z penalty), 42´a 45´Králíček

Sestava: Hůlka (31´Brát) - Finěk (69´Firbacher), Ptáček, Nemšovský, Horák - Havrda (53´Slavík), Bartoníček, Doležal - Martinec (60´Ansorge), Rajnoch (73´Smako), Králíček (79´Kiec)

Komentář, Martin Firbacher: Dnes jsme na Bavlně byli svědky dalšího dílu seriálu "Proč vyhrát jednoduše, když to jde složitě". Začali jsme velmi solidně, byli jsme silní na míči, vytvořili si tři velké šance, ale branku jsme žádnou nedali. Poté přijde dlouhý nákop do naší šestnáctky, odraz míče k soupeřovu hráči a rázem je to 0:1. A nastalo období temna. Po hřišti zničeho nic běhalo jedenáct hráčů, kteří se začali bát hrát dopředu a na jejichž kopačky se snesla obrovská nervozita.. Těsně před přestávkou jsme srovnali z penalty Ptáčkem. A hned vzápětí jsme zahodili další dvě obrovské šance. V kabině jsme hráče uklidnili a vstup do druhé půle snad lepší být nemohl. Dvě branky Králíčka znamenaly vedení 3:1 a vše nasvědčovalo tomu, že zápas v pohodě zvládneme. Byli jsme lepší, vytvořili jsme si snad pět obrovských šancí, ale naše koncovka byla přímo hrůzostrašná. A tak nás hosté potrestali. Deset minut před koncem se po delší době dostali do naší šestnáctky a snížili na 3:2. Do konce utkání jsme se tak báli o výsledek, který měl být ne 3:2, ale minimálně 6:2. Věříme, že nás výhra povzbudí, ale už by jsme si moc přáli sehrát nějaké klidné utkání, bez náporu na naši nervovou soustavu.