2016 - MU: AC Sparta Praha U19 - FC Hradec Králové U19 4:1 (0:1)

Název

Popis

branka: 45´Šípek

sestava: Ikizgül Varol - Hašek Dominik, Čech František, Martinec Jakub, Křížek Daniel (85' Bičiště Dominik) - Soukeník Dominik (63' Vukčevič Danilo), Jukl Robert - Miker Jiří, Čáp Roman, Kadlec Jan (77' Mokrejš Jakub) - Šípek Jakub

Hodnocení, Karel Havlíček - trenér: V devátém kole letošního ročníku 1. celostátní ligy jsme narazili na doposud nejlepší tým soutěže. V prvním poločase se hrálo vyrovnaně nahoru-dolů. Sparta se dostávala jen ke střelám, které naše obrana zablokovala a Ikizgül nemusel skoro zasahovat. Na druhé straně měl obrovskou šanci Miker, ale z malého vápna překopl. Dobrou příležitost ke skórování měl poté Hašek, který zahrával přímý kop z 16-ti metrů přes zeď, ale také překopl branku domácích. V poslední minutě jsme zahrávali nacvičenou standardní situaci, ze které sice ještě gól nepadl, ale akce pokračovala a po přihrávce Jukla se opět trefil prozatímní nejlepší střelec soutěže, Šípek. Po prohraném prvním poločase udělala Sparta hned ve 46. minutě tři střídání, která domácí viditelně zvedla a začala nás přehrávat. V 65. minutě udělal chybu (byl faulován?) Čech a domácí dali laciný gól na 1:1. Po šesti minutách si slabší chvilku vybral Ikizgül, který inkasoval branku střelou na "první tyč" a domácí otočili skóre. Do poslední minuty jsme hráli o bod, i když Sparta utkání kontrolovala a do šancí nás nepouštěla. Zápas výsledkově znehodnotily dvě fatální chyby Bičištěho a Martince, po kterých jsme v nastavení inkasovali další dvě branky.